Przejrzeć

Podgląd HTC One S.

HTC One S

Istnieje przekonanie, że bycie średnim dzieckiem powoduje niezręczność. To się nazywa „syndrom średniego dziecka”. Są szanse, że jeśli masz (lub jesteś) średnim rodzeństwem, znajdziesz sposób, aby to było prawdą. Plik HTC One S to środkowe dziecko rodziny HTC One, otoczone przez HTC One X i HTC One V. Ale ten facet nie jest niezręcznym młodszym bratem.

Zanim zagłębisz się w naszą wersję zapoznawczą HTC One S, koniecznie skorzystaj z naszego Recenzja HTC One X., jak również nasz Solucja do Sense 4. Każde zamówienie jest w porządku, po prostu wszystkie mają wspólne cechy, które pomogą ci zrozumieć następujące kwestie:

The One S to prawdopodobnie najbardziej elegancki i najseksowniejszy telefon, jaki do tej pory widziałeś, z dźwiękową historią narodzin bardziej przypomina „Game of Thrones” niż tradycyjny smartfon ze szkła i plastiku producent. Ten telefon nie był po prostu „zrobiony”. To było sfałszowane. Albo smażone. Lub coś.

Verizon oferuje Pixel 4a za jedyne 10 USD miesięcznie na nowych liniach Unlimited

To nie jest nasza pełna recenzja HTC One S. Pomyśl o tym jeszcze jako o zapowiedzi tego, co nadejdzie w nadchodzących tygodniach (nie, nie mamy jeszcze oficjalnej daty) w T-Mobile. Czas, przypływy i brak odpowiednich częstotliwości radiowych w Stanach to uniemożliwiają. Ale właśnie dlatego mamy europejskie biurko, a HTC One S. będzie o wiele więcej.

Masz to wszystko? Dobry. Weźmy się za to.

Zacznijmy od tego, co oczywiste: HTC One S jest cienki. Najprawdopodobniej cieńszy, od stóp do głów, niż cokolwiek, z czego korzystałeś wcześniej. Ma 7,8 mm grubości. Tak tak. Plik Motorola Droid RAZR ma 7,1 mm grubości, ale to pomijając główkę telefonu, która zyskuje pewien obwód dla aparatu. One S jest spójny od góry do dołu, dodając może pełny milimetr dla wystającego obiektywu aparatu. Z pewnością zauważysz to, kiedy go trzymasz. To tylko czujeseksowny.

Seksowna pozycja nr 2 to materiał, z którego wykonana jest obudowa telefonu. OK, więc to aluminium. Ale jak już bez wątpienia widzieliście, to aluminium zostało poddane utlenianiu mikro-łukiem, procesowi, w którym metal jest smażony przy napięciu 10000 woltów. To powoduje, że metal zamienia się w ceramikę, mówi HTC. Używają tego w pieprzonych satelitach! Jeśli nie widziałeś filmu HTC pokazującego, jak działa MAO, warto obejrzeć.

Ogólny wygląd One S nie różni się od HTC Sensation, z obudową telefonu pozornie owijającą się do przodu telefonu, z wyświetlaczem schowanym ciasno. One S różni się tym, że cała płyta tylna nie odpada. Zamiast tego górny cal mniej więcej odskakuje, aby odsłonić gniazdo karty micro-SIM i trzy pary połączeń anten, które są osadzone w małym, wyjmowanym plastikowym elemencie. Posiada wycięcia na obiektyw aparatu i lampę błyskową. (Byłoby miło, gdyby obiektyw był częścią wyjmowanego elementu, aby można go było wymienić w przypadku zarysowania, jak w Nexusie One.) Odsłonięta część telefonu jest podkreślona tym, że HTC wie i uwielbia czerwone Ferrari dobrze.

HTC One S.

Cała obudowa telefonu nie jest wykonana z aluminium poddanego obróbce MAO. Zdejmowane plastikowe drzwiczki, a także nieco na dole, gdzie znajduje się tylny głośnik (i jego 84 otwory), są pokryte miękką w dotyku powłoką. Radia i metal zwykle nie mieszają się zbyt dobrze, więc nie jest to żadna niespodzianka. (Jest też prawdopodobne, dlaczego w HTC One S. nie ma NFC). Dodają też trochę przyczepności do tego, co inaczej jest dość zgrabnym telefonem. Gdy dolna część telefonu spoczywa w dłoni, spoczywa na miękkiej w dotyku podstawie. To samo dotyczy owijania palcem na górze.

HTC One S.

Jeśli chodzi o przód telefonu, HTC One S ma 4,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości qHD (540x960). To nie jest tak wysoka rozdzielczość, jak w najwyższych telefonach z wyższej półki, ale nadal jest całkiem przyzwoita. Debata na temat jakości wyświetlaczy AMOLED nie zakończy się na HTC One S - wciąż jest trochę szachownicy w szarościach i bieli. (Powrót do niższej rozdzielczości One S prawdopodobnie nie pomógł nam tego w ukryciu.)

Głośnik słuchawki to układ 78 otworków z subtelną, ale nadal widoczną diodą LED, umieszczoną w piątym otworze od lewej w dolnym rzędzie. Obok głośnika znajduje się przedni aparat VGA.

HTC One S.

Pod wyświetlaczem znajdują się standardowe trzy przyciski. HTC decyduje się na użycie przycisków pojemnościowych na samym urządzeniu, zamiast włączać je do oprogramowania, jak widać na Samsung Galaxy Nexus. Jak omówiliśmy w naszym przewodniku Sense 4, w niektórych aplikacjach przedstawiono niewielką zmianę w projekcie, ponieważ starsze menu są wyświetlane jako trzy kropki u dołu ekranu. Ale to powinno w końcu zacząć spływać, gdy programista zacznie przeprojektowywać swoje aplikacje pod kątem nowego standardu Androida, który przenosi funkcje menu w inne miejsce.

W prawej ramce znajduje się rocker głośności. Port micro-USB znajduje się po lewej stronie.

Na górze znajduje się przycisk zasilania, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, otwór na drugi mikrofon (główny mikrofon znajduje się na dole telefonu) i miejsce, którego używasz do podważenia tylnej pokrywy.

Najważniejsze jest to: wygląd i styl One S są świetne. Wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala nadal jest dobrym medium między „wielkim” a „świętym gównem, to jest ogromne”. Smukłość telefonu jest imponująca, a dotyk obrobionego aluminium jest przyjemny. Waga telefonu - 4,22 uncji - jest proporcjonalna i dobrze wyważona. Jeśli trzymasz ten telefon i nie czujesz się trochę lepiej ze sobą, poszukaj pomocy.

Co jest pod maską

HTC One S działa z dwurdzeniowym procesorem Qualcomm S4 o częstotliwości 1,5 GHz. Nasze testy były bardzo szybkie, jak można się spodziewać. Jest też standardowy 1 gigabajt pamięci RAM do uruchamiania aplikacji i systemu operacyjnego.

Przed nami długa wędrówka, która jest lepsza - dwurdzeniowy procesor Qualcomm, który masz tutaj i w HTC Jeden XL lub czterordzeniowy zestaw Tegra 3, który jest w wersji GSM One X (i jak widać w wielu innych urządzenia). Używamy obu od jakiegoś czasu. Są szanse, że jeśli naprawdę nie będziesz szukać sposobów na pokazanie różnicy (np. Gry wymagające intensywnej grafiki lub wyjście wideo), prawdopodobnie nie zauważysz różnicy. To z pewnością nie zatrzyma debaty (i nie powinno).

Nasza jednostka recenzująca ma około 2,2 GB miejsca na ładowanie aplikacji oraz 9,93 GB na zdjęcia i filmy i tym podobne. (Oczywiście niektóre dane aplikacji można przenieść na tę partycję). HTC połączył siły z Dropbox, aby przez dwa lata bezpłatnie udostępniać 25 GB „chmury” online.

Jeśli chodzi o prędkości danych, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, kiedy otrzymamy odpowiednią wersję T-Mobile tutaj, w stanach.

One S ma baterię 1650 mAh. Podobnie jak HTC One X, nie możesz wymienić baterii, więc to, co masz, to to, co masz. Bez zamiany.

Oprogramowanie

Jeśli przeczytałeś już naszą recenzję HTC One X lub już poszedłeś poprzez naszą solucję Sense 4, jesteś całkiem dobrze zorientowany w tym, co się tutaj dzieje. Podobnie jak jego starszy brat, HTC One S działa pod kontrolą systemu Android 4.0.3 (znanego również jako Ice Cream Sandwich), z wbudowanym Sense 4.

Wdrożenie Sense nie zmieniło się ani trochę z One X na One S. Z wyjątkiem komunikacji NFC, oprogramowanie naszych jednostek kontrolnych jest takie samo. I wciąż jesteśmy zachwyceni tym, jak HTC zmieniło Sense 4 w rozszerzenie Ice Cream Sandwich zamiast poważnej przeróbki interfejsu użytkownika. Ekrany główne wyglądają i działają zgodnie z oczekiwaniami. Aplikacja dokująca jest znana.

Dwie największe zmiany w stosunku do poprzednich telefonów HTC to ekran blokady HTC, który sam w sobie nie jest nowy, oraz sposób, w jaki HTC obsługuje pobieranie widżetów (i innych elementów) na ekrany główne.

Aparat

HTC One S.

Wyświetlacz mógł zostać wyłączony. Procesor może być inny. Ale aparat i aplikacja aparatu nie zmieniły się ani trochę od HTC One X, i to dobrze. To wciąż pełne 8 megapikseli, z przysłoną f / 2.0, lampą błyskową LED i dedykowanym chipem ImageSense. Zdjęcia z One S wyglądają równie dobrze jak z One X.

Podsumowanie

Posiadamy HTC One S zaledwie od kilku dni i pamiętajmy, że będziemy mieć pełny przegląd T-Mobile, gdy ten zostanie wydany, a wciąż mamy w drodze odpowiednią recenzję europejskiej edycji. Niektóre wczesne wezwania do oceny:

  • Czuje się lepiej w dłoni niż HTC One X, głównie dlatego, że faktycznie mieści się w dłoni. Nie sądziliśmy, że będziemy nazywać 4,3-calowy telefon „mniejszym”, ale w tym przypadku to prawda.
  • Pamiętaj, że cienkość - 7,1 mm - to coś, w co musisz uwierzyć. Połącz to z faktem, że ma 65 mm szerokości i 130,9 mm wysokości (węższy i krótszy niż One X), a naprawdę świetnie się czuje.
  • Czy wspominaliśmy, że to świetne uczucie? Powłoka oksydacyjna mikro-łukowa jest również ładna i świetna nerdowata cecha sprzedaży. Ale zaczynamy widzieć smugi i trochę martwimy się zadrapaniami.
  • Aparat jest tak dobry, jak w One X i powinien być, ponieważ to ten sam aparat.

Czy więc wolimy HTC One S od One X? Bądźcie czujni.

To najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne, które możesz kupić za każdą cenę!
Czas przeciąć przewód!

To najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne, które możesz kupić za każdą cenę!

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne są wygodne, świetnie brzmią, nie kosztują zbyt wiele i łatwo mieszczą się w kieszeni.

Wszystko, co musisz wiedzieć o PS5: data premiery, cena i nie tylko
Następne pokolenie

Wszystko, co musisz wiedzieć o PS5: data premiery, cena i nie tylko.

Sony oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad PlayStation 5. Oto wszystko, co o nim wiemy.

Nokia wprowadza na rynek dwa nowe budżetowe telefony z Androidem One poniżej 200 USD
Nowe Nokie

Nokia wprowadza na rynek dwa nowe budżetowe telefony z Androidem One poniżej 200 USD.

Nokia 2.4 i Nokia 3.4 to najnowsze dodatki do budżetowej linii smartfonów HMD Global. Ponieważ oba są urządzeniami z Androidem One, mają gwarancję otrzymania dwóch głównych aktualizacji systemu operacyjnego i regularnych aktualizacji zabezpieczeń przez okres do trzech lat.

Najlepsze przenośne natychmiastowe drukarki fotograficzne dla urządzeń z systemem Android
Drukuj w podróży!

Najlepsze przenośne natychmiastowe drukarki fotograficzne dla urządzeń z systemem Android.

Jesteś w ruchu i tworzysz wspomnienia na telefonie komórkowym. Chociaż cyfryzacja jest świetna, dlaczego nie spróbować utrwalić tych wspomnień za pomocą namacalnego zdjęcia?

instagram story viewer