Articol

Citrix GoToMeeting și Citrix Receiver preîncărcate pe Droid 3

Citrix® GoToMeeting® și Citrix Receiver ™ preîncărcate pe DROID 3 de Motorola, acum disponibile prin Verizon Wireless

Aplicațiile gratuite oferă acces instantaneu pentru forța de muncă mobilă oriunde, oricând, colaborare, aplicații și desktopuri

SANTA BARBARA, California. - 7 iulie 2011 - Citrix Systems a anunțat astăzi că Citrix® GoToMeeting® și Citrix Receiver ™ vor fi preîncărcate pe DROID 3 de Motorola, cel mai recent dispozitiv Android de la Motorola disponibil acum prin Verizon Fără fir. Utilizatorii de smartphone-uri DROID 3 de la Motorola au acum ușurința și comoditatea colaborării mobile cu capacitatea de a participă la întâlniri online oricând, oriunde și își pot accesa aplicațiile, desktopul și datele în timp ce sunt în mișcare.
Disponibilitatea aplicațiilor preîncărcate aduce populară soluție de conferință web GoToMeeting și clientul universal software Citrix Receiver către un dispozitiv Motorola complet conceput pentru productivitatea muncii. În conformitate cu viziunea sa de a oferi noi modalități de a muta munca într-un loc mai optim - un concept pe care Citrix îl numește „schimb de lucru” - Citrix continuă să ajute companiile să crească productivitatea, să reducă costurile și să atragă și să rețină talentele de vârf, permițând o muncă mai flexibilă aranjamente.


Citrix intenționează să facă GoToMeeting pentru Android disponibil pe Android Market ™ mai târziu în această vară.
Ce mai e nou:

  • GoToMeeting Preîncărcat pe DROID 3 de Motorola
  • Preîncărcat pentru comoditate: utilizatorii Android pot accesa aplicația GoToMeeting preîncărcată direct de pe DROID 3 by Motorola.
  • Intrare rapidă a sesiunii: Alăturați-vă întâlnirilor în câteva secunde atingând un link într-un e-mail sau atingând pictograma GoToMeeting și introducând ID-ul întâlnirii.
  • VoIP și sunet integrat: conectați-vă rapid la sunet prin Internet utilizând microfonul și difuzoarele încorporate.
  • Comenzi audio: dezactivați-vă pentru a elimina zgomotul de fundal în timp ce vă deplasați.
  • Măriți conținutul întâlnirii: măriți conținutul întâlnirii cu până la 200% prin ciupirea ecranului.
  • Vizualizare portret sau peisaj: Întoarceți-vă DROID 3 de la Motorola pentru a ajusta vizualizarea conținutului întâlnirii.
  • Vedeți cine participă: vedeți o listă a participanților la întâlnire.


De ce contează

Lumea muncii nu mai este limitată la birou și soluții de colaborare precum GoToMeeting și dispozitivele mobile alimentate de Android îi ajută pe oameni să lucreze de oriunde, alimentând schimbul de locuri de muncă tendinţă.
Servicii mobile Citrix „GoTo”, inclusiv aplicațiile GoToMeeting și GoToMyPC® pentru iPad® și acum GoToMeeting pentru Android preîncărcat pe DROID 3 de către Motorola, asigură suport sigur, fiabil și performant pentru dispozitivele mobile în creștere forta de munca.
Citrix face posibilă colaborarea în mișcare, transformând modul în care lucrează oamenii și le permite să lucreze oriunde, oricând și oricum doresc.

Citate și statistici de sprijin

„Misiunea noastră este de a permite accesul forței de muncă de astăzi la cele mai bune și mai ușor de utilizat instrumente pentru a lucra de oriunde, oricând. Cu GoToMeeting și Citrix Receiver, lider de piață, preîncărcate pe DROID 3 de Motorola, forța de muncă mobilă câștigă un pachet foarte puternic: acces instant la lucrări critice aplicații și date, colaborare la cerere și un smartphone personal fără compromisuri. ” Bernardo de Albergaria, VP și GM, Colaborare, Divizia de servicii online, Citrix Sisteme
„Întreprinderile au acum acces simplu cu un singur clic la întâlniri online, aplicații, desktopuri și servicii de afaceri direct de la DROID 3 mai rapid, mai subțire și mai puternic de la Motorola. Adăugarea Citrix GoToMeeting și Citrix Receiver la acest dispozitiv inovator extinde angajamentul nostru de a oferi experiențe pregătite pentru afaceri. Împărtășim viziunea Citrix de a împuternici forța de muncă mobilă de astăzi cu instrumentele optime pentru flexibilitate, productivitate și angajarea muncii. ” Christy Wyatt, vicepreședinte corporativ, managementul produselor software și servicii, Motorola Mobility
„Folosim GoToMeeting în ultimii șase ani și acum am adăugat GoToMeeting pe dispozitivele noastre mobile. Este foarte ușor de utilizat și nu necesită mult timp pentru a învăța. Echipele noastre de vânzări și asistență tehnică sunt în permanență în mișcare și lucrează din diferite locații și depind de accesul ușor la întâlniri. Confortul de a vă alătura unei întâlniri din orice locație vă asigură că echipele noastre pot răspunde nevoilor clienților oricând, oriunde. GoToMeeting continuă să fie o soluție extrem de valoroasă pentru noi. ” Peter Sternkopf, PMP, Chief Technology Officer, TERIS
Cererea pentru aplicația GoToMeeting pentru Android este de așteptat să crească odată cu creșterea pieței smartphone-urilor bazate pe Android. Potrivit IDC, Android va urca pe poziția de lider în 2011 în rândul sistemelor de operare și va rămâne acolo pe parcursul perioadei noastre de prognoză. Android s-a impus rapid ca piatra de temelie a strategiilor de smartphone-uri ale multor companii. Alți furnizori sunt așteptați să urmeze. IDC consideră că până la sfârșitul anului 2010, totalul livrărilor cu Android a atins un total de 69,9 milioane de unități, reprezentând 23,0% din totalul livrărilor de smartphone-uri pentru anul respectiv. IDC consideră că vânzătorii vor livra un total de 178,9 milioane de smartphone-uri cu Android până la sfârșitul anului 2011 și vor ajunge la 420,0 milioane de unități până în 2015. [1]
Prețuri și disponibilitate
Citrix GoToMeeting pentru Android și Citrix Receiver pentru Android sunt preîncărcate pe dispozitivul smartphone Motorola DROID 3 prin Verizon și sunt disponibile gratuit. Pentru mai multe informații despre GoToMeeting, vizitați www.gotomeeting.com. Pentru mai multe informații despre Citrix Receiver, vizitați www.citrix.com/receiver. DROID 3 by Motorola este acum disponibil online la www.verizonwireless.com și va fi în magazinele de comunicații fără fir Verizon până pe 14 iulie pentru 199,99 USD, cu un nou acord de doi ani pentru clienți.
Link-uri conexe
DROID 3: gata pentru afaceri cu Citrix Receiver și GoToMeeting: http://blogs.citrix.com/tag/motorola/

Urmăriți-ne online

Citrix GoToMeeting pe Facebook: http://www.facebook.com/GoToMeeting
Citrix GoToMeeting pe Twitter: http://twitter.com/#!/gotomeeting
Mediul Citrix Receiver Cloud Demo: http://citrixcloud.net
Blog de workshop: http://workshifting.com

Despre Citrix Systems, Inc


Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) este un furnizor lider de soluții de calcul virtual care ajută companiile să livreze IT ca serviciu la cerere. Fondată în 1989, Citrix combină tehnologiile de virtualizare, rețea și cloud computing într-un portofoliu complet de produse care permit stiluri de lucru virtuale pentru utilizatori și centre de date virtuale pentru IT. Peste 230.000 de organizații din întreaga lume se bazează pe Citrix pentru a le ajuta să creeze medii IT mai simple și mai rentabile. Citrix colaborează cu peste 10.000 de companii în peste 100 de țări. Veniturile anuale în 2010 au fost de 1,87 miliarde de dolari.
Divizia de servicii online a Citrix oferă soluții sigure, ușor de utilizat, bazate pe cloud, care permit oamenilor să lucreze de oriunde cu oricine. Fie că utilizați GoToMeeting® pentru a organiza întâlniri online, GoToWebinar® pentru a desfășura evenimente web mai mari, GoToTraining® pentru a instrui clienții sau angajați, GoToMyPC® pentru a accesa și lucra pe un Mac® sau PC la distanță, GoToAssist® pentru a sprijini clienții sau GoToManage® pentru suport IT și managementul, afacerile și persoanele fizice cresc productivitatea, scad costurile de călătorie și îmbunătățesc vânzările, instruirea și serviciile pe un bază globală. Pentru mai multe informații, vizitați www.citrixonline.com.

Acestea sunt cele mai bune căști fără fir pe care le puteți cumpăra la orice preț!
Este timpul să tăiați cablul!

Acestea sunt cele mai bune căști fără fir pe care le puteți cumpăra la orice preț!

Cele mai bune căști fără fir sunt confortabile, sună grozav, nu costă prea mult și se încadrează ușor într-un buzunar.

Tot ce trebuie să știți despre PS5: data lansării, prețul și multe altele
Generație următoare

Tot ce trebuie să știți despre PS5: data lansării, prețul și multe altele.

Sony a confirmat oficial că lucrează la PlayStation 5. Iată tot ce știm despre asta până acum.

Nokia lansează două noi telefoane Android One bugetare sub 200 USD
Nokias nou

Nokia lansează două noi telefoane Android One bugetare sub 200 USD.

Nokia 2.4 și Nokia 3.4 sunt cele mai recente adăugiri la gama de smartphone-uri bugetare HMD Global. Deoarece ambele sunt dispozitive Android One, li se garantează că primesc două actualizări majore ale sistemului de operare și actualizări regulate de securitate timp de până la trei ani.

Galaxy Note 20 Ultra este cel mai bun telefon Verizon
ghidul cumpărătorilor

Galaxy Note 20 Ultra este cel mai bun telefon Verizon.

Nu există nimic asemănător unui telefon nou în rețeaua de top din America, iar Galaxy Note 20 Ultra este un succes impresionant. Deși este, probabil, cel mai bun telefon de pe Verizon chiar acum, există o mulțime de alte opțiuni excelente.

instagram story viewer