Articol

Vă prezentăm redacția Mobile Nations

protection click fraud

Sunt încântat să vă prezint o nouă inițiativă pe care o vom testa Android Central, iMore, Windows Phone Central, CrackBerry, și Fani Smartwatch în acest aprilie.

La nivel intern, l-am numit Mobile Nations Newsroom și reprezintă o schimbare a structurii organizaționale și a fluxului de lucru concepute pentru a vă oferi, cititorilor noștri, o experiență mai bună. Scopul Newsroom este de a vă oferi cele mai recente știri mai rapid, în timp ce le faceți mai bine și, în același timp, permițându-le o echipă talentată de scriitori care își petrec mai mult din ziua lor lucrând la conținutul original pe care vă cunoaștem pe toți dragoste.

Newsroom este menit să funcționeze 24/7 pe tot parcursul anului, fiind „biroul de știri” din prima linie pentru toate comunitățile Mobile Nations. Este o echipă dedicată care caută ultimele știri și se asigură că este publicată mai rapid și mai precis ca oricând - în rețeaua Mobile Nations.

Aceasta este o mare schimbare față de modul în care obișnuiam să acționăm. Fiecare dintre site-urile noastre desfășura în esență propria operațiune separată de știri. În ultimii ani ne-am extins în mod semnificativ personalul pentru a face față mai mult volumului de știri, editoriale, instrucțiuni și recenzii pe care le căutați. Însă, cu acel personal mai mare, continuam să facem eforturi pentru știri. Am lăsat știrile să dicteze ritmul modului în care am operat și au existat încă lacune în acoperirea noastră.

Redacție: Pentru că ne-ai spus.

La începutul acestui an s-ar putea să vă amintiți sondajul pe care l-am desfășurat pe site-urile noastre. Când a venit vorba de știri, am auzit același lucru în rețea: ai vrut să ne vezi mai repede. În zilele noastre, există o mică loialitate în ceea ce privește știrile. Știm că vă place conținutul editorial și de recenzie, dar când vine vorba de știri, există o mulțime de surse exacte spre care să vă îndreptați. Dar, la fel ca orice cititor, știm că ați prefera, de asemenea, să primiți știrile și editorialul într-un singur loc. Este doar mai ușor în acest fel.

În ultimii ani am adoptat abordarea conform căreia a fost OK să fim puțin mai încet la raportarea știrilor - ne-a dat timp să adăugăm ideile, opiniile și analizele noastre la aceste știri. Dar de atunci lucrurile s-au schimbat rapid și au devenit rapide. Tot ce trebuie să faceți este să urmăriți Twitter și să faceți clic pe oricare dintre linkurile de știri care apare mai întâi. Vom fi sinceri - vrem să citiți povestea respectivă pe site-urile noastre. Și dacă l-ați citit deja în altă parte, deoarece l-au postat mai repede, atunci v-am eșuat.

În același sondaj, ne-ați spus, de asemenea, că vă place conținutul nostru original. Știrile sunt știri sunt știri. Lucrurile pe care le facem dincolo de știri - lucrurile pe care nu le face nimeni altcineva - fac din site-urile și comunitățile noastre cele mai bune din lume. Asta e ceea ce iubești cel mai mult.

Vrem să satisfacem ambele dorințe: știri mai rapide și mai mult și mai bun conținut original. Credem că Newsroom va fi soluția. Cu o echipă dedicată responsabilă pentru știri non-stop, restul personalului nostru va fi eliberat de a fi sclavul ciclului de știri și va fi capabil să le ofere o atenție deosebită recenziilor, editorialelor, ajutorului și conținutului de instrucțiuni și a tuturor celorlalte lucruri pe care le iubiți despre dispozitive mobile Națiuni.

Redacție: Ce ar trebui să vă așteptați să schimbați

Implementarea Newsroom va schimba modul în care funcționează unele lucruri la Mobile Nations. Aceste schimbări vor fi în bine - ne va permite să vă oferim știri mai bune și o acoperire editorială mai bună. Și mai mult.

Derek Kessler, scumpul nostru editor manager, conduce acest întreg proiect de redacție. Cu Derek la cârmă, știi că acest lucru va fi un lucru minunat.

Newsroom: Știrile devin un pumn de unu-doi!

Așteptați-vă să vedeți mai multe articole de analiză și opinie ulterioară atunci când știrile semnificative au acces. Într-o lume a camerei de știri Mobile Nations, multe dintre postările de știri care sunt publicate vor fi scurte. Nu vor fi doar știri directe - vom avea în continuare caracterul și perspectiva pe care le avem întotdeauna aduse la știri - dar, de asemenea, nu vom împovăra știrile noastre cu conținut editorial pripit fie. Când știrile vor apărea, le vom primi rapid și cu precizie pentru a vă oferi locul pe care ați dorit să îl discutați.

Când vor apărea știri importante, știri care au nevoie de analize sau opinii, ne vom face timp să facem o analiză adecvată și separată despre ceea ce înseamnă cu adevărat aceste știri. Prin decuplarea știrilor de opinie, putem obține știrile mai repede și ne putem lua timpul pentru a face dreptate opiniei. Ne place să credem că procesul de redacție va fi unul cu doi: știrile ies repede și greu cu un jab rapid, urmat de un pumn editorial knock-out.

Redacție: fețe noi!

Așteptați să vedeți câteva nume diferite în linii secundare când vine vorba de știri. Newsroom folosește scriitori din rețeaua Mobile Nations pentru a asigura o acoperire continuă și eficientă a știrilor. Suntem o singură echipă. Deci da, s-ar putea să vedeți o postare de știri continuând iMore cu ilustrii Android Central-Iubind pe Alex Dobie ca autor și s-ar putea să-l vezi pe Rich Edmonds din Windows Phone Central scriind știri pe CrackBerry.

Un efect secundar benefic: pentru a fi scriitori de știri eficienți pentru toate platformele, va trebui să ne lărgim baza de cunoștințe dincolo de a fi doar pasionați de platforme.

Asta nu înseamnă că entuziasmul și expertiza noastră specifice platformei se vor usca. Newsroom ne va ajuta, de fapt, să ne îmbunătățim capacitatea de a raporta cu precizie și sinceritate despre starea mobilului,

Redacție: Mai multe știri! (și mai mult conținut original!)

Modul în care am rulat site-urile noastre până în acest moment a inclus un punct evident de ineficiență: ne angajăm în eforturi duplicative masive. Nu numai că aveam echipe de știri separate pentru fiecare site, dar, de obicei, toți scriitorii noștri își scriau simultan conținutul editorial în timp ce vizionau știrile. Pe mai multe site-uri pierdeam timp și resurse.

Acest lucru a fost evident mai ales atunci când acopeream știri generale de telefonie mobilă. Luați, de exemplu, un nou plan de date de la AT&T. Această postare ar fi scrisă de patru ori diferite de către patru scriitori diferiți pe cele patru site-uri ale noastre axate pe smartphone-uri. Nu există nimic unic în ceea ce privește un nou plan de date între CrackBerry sau Windows Phone Central, totuși am scris în continuare postări separate.

Cu Newsroom, acest lucru nu va mai fi cazul. Vă puteți aștepta să vedeți mai multe știri din industrie pe toate site-urile Mobile Nations. Am construit o suită de instrumente care ne vor ajuta să facem acest lucru mai repede și mai bine decât înainte, toate pentru a vă servi mai bine. Dacă sunteți un cititor al tuturor site-urilor noastre, acest lucru ar putea însemna că veți vedea aceeași postare pe mai multe site-uri, dar vor avea în continuare comentatori separați care vor conduce discuții unice pe platformă.

Acest lucru ne ajută să facem știrile mai repede, dar, de asemenea, eliberează timp în toată rețeaua. Cei care nu lucrează la știri își pot petrece mai mult timp lucrând la conținut original.

Redacție: Ce nu se va schimba

„Dar îmi plac Mobile Nations așa cum este!” Te auzim. Sala de știri va schimba unele lucruri, dar lucrurile care îl fac pe Mobile Nations grozave nu se vor schimba. De fapt, este. Newsroom ne va permite să petrecem mai mult timp pe comunitățile noastre și pe conținutul original.

Expertiza noastră!

Newsroom este structurat în așa fel încât să existe întotdeauna cineva cu experiență în platformă care să scrie știrile atunci când este necesar. Deci, nu trebuie să vă faceți griji cu privire la faptul că un interloper de pe un alt site nu reușește totul - vom fi lucrând împreună și folosind reciproc expertiza platformei pentru a vă aduce în continuare cele mai bune știri pe care le avem noi poate sa.

Pasiunea noastră!

Dacă sunteți îngrijorat de faptul că acest amestec de scriitori de pe diferite site-uri va afecta cumva pasiunea pentru platforma pe care fiecare site o acoperă individual, nu fiți. Postările redacției sunt știri și doar știri. Postările de la Newsroom vor fi chestiuni de fapt, la timp și exacte. Rolul redacției este de a transmite știrile, nu de a le comenta. Editorialele noastre pasionale despre știri vor continua, de fapt vom putea fi mai eficienți acum.

Newsroom: Deci, crezi că ai cotletele?

Odată cu introducerea redacției Mobile Nations, ne extindem și echipa. Căutăm scriitori de știri dedicați, oameni care să ne poată ajuta să acoperim mai bine orele și weekendurile și să restabilim puțin din flexibilitatea personală la care renunțăm la lansarea Newsroom.

Deci, dacă ați dorit întotdeauna să faceți un picior în ușă scriind despre cele mai noi tehnologii ca știri junior reporter pentru Mobile Nations, dacă aveți costuri, experiență și timp de dedicat, acesta este al vostru şansă.

Ce ne trebuie

  • Scriitori de știri cu o bază solidă în tehnologia mobilă. Este în regulă să fii expert pe o singură platformă, dar ar trebui să ai o bază solidă de cunoștințe pe toate platformele majore.

  • Căutăm scriitori din întreaga lume. Deși primim scriitori în toate fusurile orare, suntem interesați în special să ne extindem acoperirea în timpul zilei în Asia și Europa. Asta nu înseamnă că trebuie să locuiți în acele zone - dacă locuiți în emisfera vestică și doriți să lucrați nopți, ne simțim bine cu asta. Dacă locuiți în Spania sau Japonia, dar puteți scrie fluent limba engleză, suntem la fel de cool!

  • Trebuie să puteți scrie rapid și cu precizie o postare concisă care transmite știrile zilei, deși acestea ar trebui să fie evident până în acest moment că viteza, acuratețea și succintitatea sunt calități importante pentru o redacție scriitor.

Dacă acest lucru vă descrie și vă atrage, trimiteți o notă lui Derek Kessler la [email protected] și vom explora împreună pașii următori.

Echipa de știri, adunați-vă!

instagram story viewer